Freshfem.sk
Móda - Oblečenie

Urob si sám: Zara zavádza do svojich predajní samoobslužné pokladne

Koniec čakaniu v dlhých radoch.

13. september 2017, 10:11
zdroj: vogue.com/Zara
13. september 2017, 10:11

Začiatkom tohto roka sieť obchodov Zara prišla s prvou technickou inováciou. Španielska spoločnosť zaviedla vo svojich predajniach do skúšobných kabínok LCD skenery. Vďaka nim si zákazník môže zažiadať o inú veľkosť oblečenia bez toho, aby musel urobiť čo len krok von z kabínky. Ak zablúdite do obchodov sami, bez obetného baránka, ktorý by vám neustále nosil do kabínky nové a nové kúsky oblečenia, je to skvelý pomocník. 

 

 

Tento týždeň Zara odštartovala dokonca aj samoobslužný predaj. Prvé self pokladne sa objavili v Británii a postupne ich chcú zavádzať aj do predajní v ďalších krajinách. Pre tých, ktorí nenávidia čakanie v dlhých frontách, najmä počas výpredajov, by mali samoobslužné pokladne uľahčiť nakupovanie. Ovládanie je jednoduché, jednotlivé položky netreba skenovať oddelene a ak náhodou pokladňa nasníma tovar vášho nákupného suseda, je možné položku zo zoznamu ľahko odstrániť. Ušetríte kopu času a namiesto nekonečného čakania si môžete radšej skočiť na kávu.

 

Urob si sám: Zara zavádza do svojich predajní samoobslužné pokladne

 

Pre zákazníkov, ktorí sú naklonení samoobslužnému blokovaniu tovaru, túto možnosť určite uvítajú. Sú však mnohí, najmä staršia generácia, ktorí si rad k pokladniam radšej predsa len vystoja a nechajú blokovanie na odborníkov. Zara má v pláne pri zavedení self pokladní tradičné pokladne úplne odstrániť, čo by mohol byť pre niektorých kupujúcich problém. Na druhej strane by predávajúci mali viac času venovať sa zákazníkom. 

 

 

Technické inovácie Zary sa časom možno dostanú aj do predajní u nás. Uvítali by ste samoobslužné pokladne v obchodoch s oblečením aj vy?

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 1 komentár
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
zet13. september 2017, 23:57

Uvítal by som taká pokladne, kde by sa nemuselo vôbec platiť

1 Odpovedať · Nahlásiť