Freshfem.sk
Móda - Oblečenie

Mólo na týždni módy v New Yorku ovládli igelitové tašky. Zoznámte sa s kreatívnou dvojicou z MAISON the FAUX

NYFW prináša naozaj nečakané prekvapenia.

11. september 2017, 11:28
zdroj: fashionweek.nl/MaisonTheFaux
11. september 2017, 11:28

Ak ste si mysleli, že igelitové tašky ako módny doplnok sú faux pas, je možnosť, že už tomu tak nebude. Vo štvrtok, 7. septembra, sa začala najväčšia módna akcia v USA, New York Fashion Week a už predstavila množstvo zaujímavých dizajnérov a kolekcií. Z radu zástupcov módnych domov trochu vyčnieva značka Maison the Faux, ktorá predviedla naozaj šialenú show.

 

 

Maison the Faux je kreatívne štúdio so sídlom v holandskom meste Arnhem. Módny dom sa usiluje o reakciu na súčasný módny priemysel a snaží sa upriamiť na oslobodenie svojho publika od často úzkoprsého okolia. "Fiktívny dom", čo by mohol byť hrubý preklad názvu štúdia je zakorenený vo veľkom zmysle pre humor, v ich svojskom výsmechu a kombinácii s hlbokou láskou k móde. Ich nový pohľad na mužskosť a ženskosť stiera rozdiely a väčšina ich kolekcie je určená pre obe pohlavia. Nevytvárajú oblečenie pre ženy alebo mužov, ale pre ľudí, preto v ich kolekcii môžete nájsť, okrem iného, aj bikiny a sukne pre obe pohlavia. 

 

 

 

Tvorivý tím vedie dvojica kreatívcov, dizajnéri Joris Suk a Tessa de Boer. Debutovali v roku 2014 na týždni módy v Amsterdame a odvtedy vytvorili osem kolekcií. Tento rok sa už druhýkrát zúčastnili aj NYFW. Každá prehliadka je určitým divadelným predstavením. Na poslednej prehliadke v Amsterdame umiestnili na mólo niekoľko solárií a kolekcia obsahovala medzi iným aj okuliare chrániace oči pred umelým opaľovaním. Aktuálna kolekcia obsahuje denim, latex, zipsové zdobenia, dvojfarebné topánky a v neposlednom rade pásikavé červeno-biele igelitové tašky s logom. 

 

 

 

Okrem účelu odnesenia nákupu domov majú igelitky v prípade Maison the Faux oveľa širšie využitie. Dajú sa použiť namiesto kabelky, šatky na hlavu, ako potlač na tričku a ich "unikátny" pásikovaný dizajn sa stal inšpiráciou pre viaceré kúsky odevov. 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 2 komentáre
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
JohnST14. september 2017, 21:19

Jednoducho CHORE

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka11. september 2017, 21:55

Čoskoro očakávam kolekciu TescoXSupreme :D

0 Odpovedať · Nahlásiť