Freshfem.sk
Food

Tipy na rýchle a zdravé raňajky. Dodaj svojmu telu "palivo" pre lepší výkon počas celého dňa

Privstaň si aspoň o pol hodinu skôr a naštartuj svoj metabolizmus tým správnym smerom.

6. september 2017, 17:05
zdroj: unsplash.com
6. september 2017, 17:05

Patríš k tým, čo pravidlene posúvajú ranný budík pred tým, ako sa prinútia vstať z postele? Ledva sa stíhaš vychystať do práce a raňajky ti nič nehovoria? Vieme, že skoré vstávanie nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti, no uisťujeme ťa, že je pre teba omnoho prospešnejšie ako dlhé vylihovanie. Privstaň si aspoň o pol hodinu skôr a naštartuj svoj metabolizmus tým správnym smerom. Aj zdravé raňajky sa dajú prichystať rýchlo, no aspoň deň pred tým by si si mala naplánovať, čo budeš ráno jesť, nech si ušetríš čas vymýšľaním. Ponúkame ti pár tipov na rýchle a zdravé kombinácie, ktoré ti pripravia pôdu na to, aby si svoj deň zvládla na jednotku! Uvidíš, že po čase sa tento zvyk stane pre teba rutinou. 

 

Vajíčka na veľa spôsobov

 

Najvďačnejšia varianta - vajíčka. Dodajú ti správne živiny do celého dňa a výhodou je, že sa dajú spraviť na desiatky možných spôsobov. Ako prílohu odporúčame rozhodne nejakú zeleninu alebo celozrnný chlebík. Príprava ti zaberie asi desať minút tvojho času a ty konečne neodídeš z domu hladná a možno ani podráždená. Jedine, že by sa tie vajíčka nevydarili. 

 

Tipy na rýchle a zdravé raňajky. Dodaj svojmu telu

 

Syry alebo jogurty

 

Syr cottage alebo biely nízkotučný jogurt buď na sladko, alebo na slano. Kombinuj ho s ovocím, medom alebo nakrájanou zeleninou s čiernym korením. Ak máš po ruke bylinky, takou bazalkou nikdy nič nepokazíš. 

 

Sladká vitamínová bomba

 

Ovsené vločky s mliekom alebo bielym jogurtom, do ktorého si podľa chuti pridáš obľúbené ovocie, chia semienka alebo oriešky. Vitamínová bomba na začiatok dňa v podobe tejto sladkej misky ti dodá presne tie vitamíny, ktoré by si minimálne mala prijať na ráno.

 

Tipy na rýchle a zdravé raňajky. Dodaj svojmu telu

 

Mexické raňajky

 

Pre fanúšičky mexického gastra ponúkame tip v podobe zohriatej kukuričnej tortilly s čiernou fazuľou, syrom alebo salsou. Ak máš ráda pikantné, pokojne si pridaj aj trochu chilly. 

 

Celozrnné sušienky s avokádom

 

Sušienky potreté syrom ricotta alebo avokádom. Samozrejme, akákoľvek príloha v podobe zeleniny či ovocia je len bonusom. 

 

Tipy na rýchle a zdravé raňajky. Dodaj svojmu telu

 

Ráno potrebujebuješ svojmu telu dodať najviac energie. Dodaj svojim svalom a mozgu potrebné “palivo” a uvidíš, že tvoj výkon sa razom zdvojnásobí. Samozrejme si ku každému jedlu dopraj dostatok tekutín, najlepšie čistú nesladenú vodu  dochutenú citrónom alebo čaj s medom. Dobrú chuť!

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.