Freshfem.sk
Lifestyle

Indická firma myslí na ženské starosti, a preto poskytuje nežnému pohlaviu o 12 dní dovolenky viac ako mužom

Spoločnosť Culture Machine myslí na ženy a ich problémy o niečo viac ako zvyšok sveta a zaviedla pravidlo, vďaka ktorému má nežné pohlavie viac dovolenkových dní.

13. júl 2017, 21:38
13. júl 2017, 21:38

Otázka rovnosti žien a mužov je na stole prakticky od nepamäti, doteraz sme sa nedostali ku konrétnym riešeniam a všetky skutočnosti týkajúce sa tejto problematiky väčšinou končia nevyriešené. Moderná spoločnosť si však vyžaduje aj príslušné pravidlá, čo si veľmi dobre uvedomuje indická mediálna spoločnosť Culture Machine, ktorá zamestáva dokonca až 75% žien. Z tohto titulu sa rozhodla pre logický krok a svojim zamestnankyniam poskytla výhodu vo forme bonusových dvanástich dni voľna.

 

Raz mesačne si väčšina žien musí prejsť bolesťami spojenými s menštruáciou, no zvyšok sveta aj napriek tomu očakáva, že podajú v práci plnohodnotný výkon. Culture Machine je však k ženám podstatne priateľskejšia a podľa portálu Independent vraj ide príkladom aj ostantým firmám, kde začali zamestnanci zbierať podpisy do petící pre presadenie podobných vnútorných pravidiel. Len pre zaujímavosť pre nás, mužov - University of College v Londýne tvrdí, že menštruačné bolesti by sme v niektorých prípadoch mohli prirovnať k srdcovému záchvatu.

 
Indická firma myslí na ženské starosti, a preto poskytuje nežnému pohlaviu o 12 dní dovolenky viac ako mužom

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.