Freshfem.sk
Móda - Topánky

Adidas opäť siahol po recyklovaných plastoch z oceánu a vytvoril nádhernú dámsku tenisku v pôsobivom bielom šate

Nemecká značka opäť pomáha prírode a posúva nám tenisky Ultra Boost X z recyklovaného odpadu. Tentokrát v spolupráci s dizajnérkou Stellou McCartney.

20. marec 2017, 13:29
20. marec 2017, 13:29

Nádherná myšlienka prenesená do reálnej podoby, ktorá navyše vyzerá fantasticky. Áno, priblížne takýmto spôsobom by sme mohli mimoriadne stručne opísať "projekt" nemeckej značky adidas prinášajúcej nám tenisky vyrobené z plastov vytiahnutých z oceánov. Len v priebehu novembra minulého roka uzreli svetlo sveta prvé modely z recyklovaného odpadu a už pár mesiacov na to tu máme ďalšie, tentokrát v kolaborácii s návrhárkou Stellou McCartney

 

Rodáčka z Londýna sa s uvedeným počinom z dielní adidas a organizácie Parley for the Oceans vie sama dokonale stotožniť, keďže sama vo svojich kolekciách vsádza hlavne na prírodné materiály. Daná spolupráca sa tak dala očakávať a nás teší, že prišla na rad pomerne rýchlo. Nová verzia s názvom Ultra Boost X sa môže pýšiť okrem (pravdepodobne) najlepšej podrážky súčasnosti aj zvrškom, ktorý dokážu oceniť aj tí najnáročnejší. Takmer sneho biela farba dominuje naprieč celej teniske a jedinou výnimkou je päta a časť podrážky s bordovým, respektíve modrým akcentom. Naozaj veľmi príjemná kombinácia, ktorá je obohatená o elastický Primeknit, vďaka čomu bude vaša noha po celý čas môcť "dýchať" a budete si tak s úsmevom vychutnávať chôdzu na obláčikoch.

 

Radosť z kolaborácie má aj samotný zakladateľ vyššie menovanej organizácie Cyrill Gutsch, ktorý sa na adresu britskej návrhárky vyjadril s veľkým obdivom a úctou. "Stella je skutočnou priekopníčkou. Jej vízia tvoriť módu bez použitia kože či kožušín bola v tom čase radikálna a preukázalo sa, že aj úspešná. Navždy bude pre mňa vzorom." V prípade, že model Ultra Boost X zaujal aj vás milé slečny či dámy, tak neváhajte a navštívte oficiálnu stránku adidas, kde skvostné dielo samozrejme nesmie chýbať v ponuke. Jeho cenovka je však stále pomerne vysoká a činí 229,95 .

 

Adidas opäť siahol po recyklovaných plastoch z oceánu a vytvoril nádhernú dámsku tenisku v pôsobivom bielom šateAdidas opäť siahol po recyklovaných plastoch z oceánu a vytvoril nádhernú dámsku tenisku v pôsobivom bielom šateAdidas opäť siahol po recyklovaných plastoch z oceánu a vytvoril nádhernú dámsku tenisku v pôsobivom bielom šateAdidas opäť siahol po recyklovaných plastoch z oceánu a vytvoril nádhernú dámsku tenisku v pôsobivom bielom šateAdidas opäť siahol po recyklovaných plastoch z oceánu a vytvoril nádhernú dámsku tenisku v pôsobivom bielom šate

 

Viacero pekných a hlavne menších detailov si vyžaduje v dnešnej dobe veľmi vzácnu ručnú prácu. Obdobným spôsobom vznikal aj nový model, ktorého kúpu by mala minimálne zvážiť každá slečna/dáma.

 

A post shared by Parley for the Oceans (@parley.tv) on

 

 

Pokiaľ sa o módne dianie zaujímate trochu bližšie, tak určite nezabudnite navštíviť ani našu stránku Móda Refresher, ktorá vám poskytne vždy len tie najzaujímavejšie a najhorúcejšie informácie z módneho sveta, ďakujeme za podporu!

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Zdroj: dezeen.comFoto: adidas
Zobraziť 3 komentáre
Diskusia
alebo poslať ako anonym
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
JOAN*SUPRA20. marec 2017, 13:51

Marketing je tak silna vec, ze tato kampan ta dokaze presvedcit o tom, ake eko tenisky si si kupil, no podiel tych plastov z ocena na celej teniske je kolko, 2%? Ak teda vobec. eko a bio neexistuje.. su to len silne slova, ktore vedia aj obycajnu mrkvu predat za trojnasobok.

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Čitateľ20. marec 2017, 14:29

Ich zvršok je z 95 % zhotovený z oceánskeho plastu a zvyšných 5 % je z recyklovaného polyesteru. Aspoň takto to bolo pri pánskych. Niekedy nie je zbytočné prečítať si aj články, na ktoré sú uvedené odkazy v texte.

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
JS20. marec 2017, 17:37

never všetkému čo je na internete;) a navyše ak ide o dobrú eko-vec, teda plasty z oceánu a využitie recyklovaného materálu, tak tým s cenovkou 230€ asi veľmi nepomôžu...je to marketing ako svina.

2 Odpovedať · Nahlásiť