Freshfem.sk
Krása - Trendy

Polodlhé mikádo, mokrý look či krátka ofina. Inšpiruj sa aktuálnymi trendmi vo svete dámskych účesov

Nechaj sa inšpirovať známymi tvárami a odštartuj tak nový školský rok zmenou svojho účesu.

10. september 2018, 13:20
zdroj: Instagram/@kendalljenner, @kyliejenner, @simonahegerova
10. september 2018, 13:20

Ak si si myslela, že súčasným trendom podliehajú len pánske účesy, vyvedieme ťa z omylu. Pred nedávnom sme ti priniesli články o šialenom trende DNA vrkočov, no pokiaľ nechceš zájsť do takýchto extrémov a radšej staviť na istotu, si tu správne. Okrem osvedčenej klasiky v podobe silver účesov je v súčasnosti veľmi v kurze napríklad mokrý look, krátka ofina, box braids či ulízaný zadný drdol, no taktiež sa do módy opäť vrátilo polodlhé mikádo.

 

Keďže prázdniny už pomaly končia a škola nám klope na dvere, prečo neohúriť úplne novým lookom? Život je zmena, a preto sa pokojne nechaj inšpirovať známymi tvárami a odštartuj školský rok s úplne novým účesom.

 


Polodlhé mikádo

Tento strih bol trendy už  viackrát v posledných dekádach nášho, no najmä minulého storočia a zdá sa, že natrvalo neodíde snáď nikdy. V súčasnosti ho obľubujú mnohé modelky, speváčky či blogerky, ktoré sa neboja zvýrazniť črty svojej tváre. Navyše je tento typ účesu viac než praktický a taktiež veľmi hravý. Mikádo môžeš nosiť zarovnané, strapaté, kučeravé, v cope či za ušami. Je to len na tebe a na tvojej aktuálnej nálade.

 

 

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa TTAPPLE (@ttapple),

 

 

 

 

 


Mokrý look

Veľmi špecifický typ účesu, ktorý si v poslednej dobe obľúbili najmä Kardashianky. Pôsobí veľmi originálne. Hodí sa skôr na spoločenské akcie a k elegantnému oblečeniu. K jeho dosiahnutiu stačí jednoduché aplikovanie vlasového gélu a vody, no pamätaj si, že menej je niekedy viac. Ak to preženieš, nielenže budeš vyzerať akoby si mala vlasy mastné, ale taktiež ti bude nejaký čas trvať, kým sa toho dokonale zbavíš.

 

 

 

 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Barbie® (@nickiminaj),

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Thomas (@tjbucklen),

 

 

 


Krátka ofina

Ofina sa tento rok teší obľube u mnohých žien a najmä keď je podstrihnutá na krátko a do čela zasahuje len z časti. Nielenže tento strih vyzerá fresh, ale rovnako pôsobia kratšie vlasy omnoho hustejšie. Dokonale sa hodí k mikádu, no aj kombinácia dlhého účesu s mini ofinkou nie je krok vedľa. Podobný variant, avšak v mužskom prevedení sa nazýva Crop cut, a tiež je tento rok veľmi populárny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@madisonsewell_),

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@madisonsewell_),

 

 


Ulízaný zadný drdol

Pravdepodobne najaktuálnejším trendom tohto leta sa stal jednoduchý ulízaný zadný drdol, ktorého realizácia je maximálne jednoduchá, avšak vo finálnej podobe pôsobí naozaj famózne a z každej ženy razom spraví hotovú dámu. K jeho vytvoreniu odporúčame skôr kratší zostrih, pretože dlhšie vlasy zapríčinia aj väčší drdol, čo vo výsledku nemusí vyzerať najestetickejšie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Box braids

Populárny dovolenkový look sa tento rok stáva plnohodnotným dámskym účesom, ktorým nič nepokazíš. Práve naopak. Asi by ti ani nenapadlo, že tieto afro copíky vznikli už v roku 3500 p.n.l. v Egypte. Mnohé ženy v tom období nosili najmä krátke box braids a aplikovali do nich rôzne šperky a korálky. Ty však pokojne môžeš zostať verná jednoduchšiemu prevedeniu. V súčasnosti si účes našiel uplatnenie u mnohých známych tvári a v rôznych farebných prevedeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Farebné strihy

Farebné účesy neboli nikdy viac v kurze, ako je tomu práve teraz. Pravdepodobne to zapríčinili svetoznáme celebrity, ktoré sa v poslednej dobe absolútne neboja experimentovať so svojimi vlasmi. Preto zahoď zábrany aj ty a pokojne si vyber akúkoľvek farbu či odtieň a ohúr tak všetkých spolužiakov úplne novým účesom. Aktuálne sú veľmi trendy farby ako ružová, modrá či žltá alebo rôzne vyblednuté odtiene, no ak miluješ extravaganciu, kľudne si zober príklad od dúhového rapera Tekashiho 6ix9ine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zapnuté vlasy s visiacou ofinou

Maximálne jednoduchý a minimalistický účes, ktorým sa rozhodne nedá nič pokaziť. Vlasy si skrátka zapneš do vrkoča alebo drdola, no ofinu necháš visieť a rozdelíš na dve časti do oboch strán. Ešte lepšie ho ozvláštniš tým, keď si predné visiace vlasy nakulmuješ a zvlníš. Vďaka tomu vytvoríš naozaj unikátny a zároveň nežný look.

 

 

 

 

 

 

 

Ktorý typ účesu sa ti páči najviac?
Polodlhé mikádo
106 hlasov
Mokrý look
6 hlasov
Krátka ofina
9 hlasov
Ulízaný zadný drdol
37 hlasov
Box braids
9 hlasov
Farebné strihy
19 hlasov
Zapnuté vlasy s visiacou ofinou
87 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.