Freshfem.sk
Móda - Oblečenie

Značka vyrába ekologické legíny z použitých plastových fliaš. Chce chrániť životné prostredie a bojovať s odpadom

Na výrobu jedného kusu sa použije až 25 recyklovaných fliaš.

25. júl 2018, 23:33
zdroj: Girlfriend
25. júl 2018, 23:33

Vyrábať štýlové oblečenie, robiť ho poctivo z kvalitných materiálov a pri tom všetkom ešte stále myslieť ekologicky, sa môže zdať dosť ťažké. Avšak stále populárnejšia značka Girlfriend Collective všetky tieto aspekty spĺňa dokonale a možno práve preto sa jej oblečenie stáva poslednú dobu hitom internetu. Americká spoločnosť sa totiž rozhodla ísť ekologickou cestou, a preto vyrába špičkové legíny z použitých plastových fliaš.

 

Značka mimo populárnych legín predáva taktiež aj športové podprsenky, šortky, body a topy. Všetky svoje výrobky robí poctivo a kvalitne, takže sa ti nemôže stať, že na nich nájdeš po vytiahnutí z práčky nežiaduce žmolky či hrčky. Materiály a odevy produkuje v Taiwane, avšak zastáva Fair Trade, čo znamená, že pri výrobe nedochádza k zlým pracovným podmienkam či k potláčaniu ľudských práv, čo zodpovedá aj cene produktu. Samostatné legíny stoja takmer 60 eur.

 

 

Značka Girlfriend Collective sa dostala do povedomia najmä v roku 2016, keď sa celý projekt ešte len rozbiehal, tým, že ponúkali svoje legíny úplne zadarmo. Ak si ich chcela, stačilo ti zaplatiť poštovné. Týmto krokom chcela firma zoznámiť ľudí po celom svete s myšlienkou ekologických legín.

 

Oblečenie s vysokým pásom sa predáva v rôznych farebných prevedeniach a ich materiál vyniká tým, že je trošku hrubší, ako je zvykom pri klasických legínach. Taktiež sa perfektne prispôsobia ženskej postave a sú maximálne elastické. Zaujímavosťou je, že na výrobu jednych legín sa spotrebuje až 25 recyklovaných fliaš.

 

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.