Freshfem.sk
Móda

10 pôvabných plus-size modeliek, ktoré búrajú stereotypy o štíhlom ideále krásy. Sebavedomé bacuľky dokazujú, že aj krivky sú sexi

Ich cieľom je podporovať plnoštíhle ženy a dodať im pocit sebadôvery.

zdroj: Instagram/@ashleygraham, @jadasezer, @iskra, @lateciat

Ženský modeling už dávno nie je len o tradičných, tzv. "dokonalých" mierach 90-60-90. Krása je relatívny pojem a tú ženskú už nedefinuje iba čo najštíhlejšia postava, ako tomu bolo kedysi. Práve naopak, do popredia sa posledné roky čoraz viac dostávajú takzvané curvy models alebo plus-size modelky, ktoré s nadbytočnými kilami dokázali zaujať milióny ľudí po celom svete a preraziť vo veľkom svete modelingu.

 

Ich kilá navyše taktiež pomáhajú mnohým ženám a dodávajú im pocit krásy a sebaistoty. Nádherných žien, ktoré sa svojimi krivkami rozhodli zbúrať stereotypy a vyjsť zo zaužívaných štandardov, rozhodne nie je málo. V rôznych kampaniach či na mólach preto môžeme častokrát pozorovať aj kyprejšie a oblejšie tvary, čo nám však absolútne neprekáža. Skvostné plus-size modelky nám totiž stále viac dokazujú, že aj s plnými krivkami môžeš vyzerať sexi a cítiť sa sebavedomo.

 

My sa dnes spoločne pozrieme na tie najúspešnejšie a najžiadanejšie bacuľky, ktorým sa podarilo ovládnuť svet modelingu. Týchto 10 úchvatných XL krások nás dokáže potešiť nielen svojím vzhľadom, ale taktiež tým, že hlásajú všetkým ženám dôležitý odkaz, aby sa mali rady aj s kilami navyše, aby boli hrdé a aby sa nebáli ukazovať svoje telo.

 

Jada Sezer

Jada svoju kariéru začala ako blogerka a vo svojich príspevkoch sa snažila dodať pocit sebadôvery všetkým plnoštíhlym ženám, ktoré bojujú s vlastným odmietaním a pochybnosťami. Neskôr sa stala tvárou kampaní pre L'Oréal Paris #AllWorthIt a #TrueMatch, čím sa ešte viac dostala do povedomia, či už verejnosti, no najmä modelingových agentúr.

 

Pred nejakým časom sa taktiež objavila aj na titulnej strane ženského fitness magazínu Women's Health, kde pózovala úplne nahá. Jada sa takisto často aktívne zapája do charitatívnych činností a podporuje rôzne neziskové organizácie a hnutia, pomáhajúce duševne postihnutým ľuďom.

 

 

 

 

 

 

Iskra Lawrence

Britská rodáčka sa preslávila najmä tým, že na svojom Instagramovom profile uverejňovala neupravované a neretušované fotografie s krivkami. Ihneď si našla mnohých obdivovateľov prirodzenej krásy. Pôvabná blondínka sa často objavuje ako tvár mnohých kampaní so spodnou bielizňou, napríklad pre značky American Eagle Outfitters či Adore Me.

 

Minulý rok sa taktiež zúčastnila newyorského Fashion Weeku za značku Chromat a o pár mesiacov na to sa zas ukázala na móle v rámci parížskych módnych dní, už pre L'Oréal Paris. Britka sa nijako netají tým, že jej obvod pása meria 112 cm a celkovo váži cez 80 kíl. Vďaka svojmu prirodzenému zovňajšku a závideniahodnému sebavedomiu si na svojom Instagrame dokázala získať už viac ako 4 milióny priaznivcov.

 

 

 

 

 

 

La'Tecia Thomas

Austrálska brunetka s výraznými očami La'Tecia sa narodila v Melbourne, kde bola taktiež už v jej 15-tich rokoch objavená lokálnou modelingovou agentúrou. Momentálne je jednou z najznámejších austrálskych modeliek vôbec. Najprv začínala ako fitness trénerka, no teraz sa venuje najmä svojmu Instagramu či Youtubovému kanálu, kde často pridáva rôzne beauty videá, lookboky alebo hauly. Prostredníctvom svojich sociálnych sietí sa modelka snaží pomáhať mladým dievčatám s úctou k sebe samej a ukazuje im, ako byť hrdá na svoju prirodzenosť.

 

 

 

 

 

 

Ashley Graham

Asi najznámejšia plus-size modelka na celom svete, ktorá inšpirovala väčšinu ostatných baculiek vydať sa na cestu modelingu. Krásna tvár doplnená o ladné krivky s neuveriteľnou charizmou a sebavedomím, toto všetko a ešte viac sa skrýva pod menom Ashley Graham. 30-ročná Američanka sa počas svojej kariéry stihla stať tvárou mnohých prestížnych kampaní, spolupracovala s množstvom veľkých značiek, vydala niekoľko kníh a dokonca bola vyrobená aj bábika Barbie s jej podobizňou

 

Svoju modelingovú kariéru začala už ako 12-ročná a odvtedy už dosiahla nespočetne veľa úspechov, za čo jej patrí pomyselný titul kráľovnej všetkých ostatných modeliek s krivkami. Ashley taktiež pomerne často predvádza na newyorskom fashion weeku a dokonca má aj vlastnú značku spodnej bielizne. Minulý rok sa objavila úplné nahá v kampani módneho návrhára Prabala Gurunga, čím ešte viac dokázala svoje veľké sebavedomie a spokojnosť s vlastným telom.

 

 

 

 

 

 

Candice Huffine

Americká plnoštíhla modelka je žiadanou tvárou u mnohých popredných svetových návrhárov či prestížnych magazínov. Kariéru odštartovala už v roku 2000 a o desať rokov neskôr sa dostala do povedomia širokej verejnosti, keď sa objavila v módnom editoriáli januárového čísla V magazínu. Taktiež sa stala prvou ženou s krivkami, ktorá sa dostala do exkluzívneho kalendára Pirelli s aktami známych herečiek a modeliek. Taktiež aktívne podporuje rôzne neziskové organizácie, pomáhajúce LGBTI komunite.

 

 

 

 

 

 

Tabria Majors

Ďalšia Američanka na našom zozname, ktorá sa však modelkou stala úplne neplánovane. Ešte donedávna Tabria pracovala ako upratovačka a nikdy by jej ani len nenapadlo, že sa raz stane svetoznámou modelkou. Jej Instagramový profil si však všimla jedna modelingová agentúra, ktorá ju oslovila a momentálne je jednou z najvyhľadávanejších plus-size modeliek sveta. Počas kariéry ju zastrešovalo už mnoho modelingových domov a na konte má spolupráce s rôznymi veľkými značkami, ako napríklad Calvin Klein.

 

 

 

 

 

 

Lilli Luxe

28-ročná blondína, taktiež známa ako Natalie Renee, sa narodila v Texase a aktívnou modelkou je od roku 2012. Nepatrí pod žiadnu agentúru, rozhodla sa, že dokáže preraziť aj nezávisle, len vďaka svojmu Instagramu. Jej veľkou vášňou je cestovanie a, samozrejme ,pózovanie pred objektívmi. Vytvorila aj svoj vlastný pikantný foto kalendár, dostupný na webe Mag Cloud. Plus-size modelka je taktiež známa tým, že založila organizáciu s názvom Confident Curves and Radiant Minds za účelom pomáhať plnoštíhlym ženám s ich sebaúctou a sebadôverou, pomocou rôznych workshopov a školení.

 

 

 

 

 

 

Pamela Alexandra

Exotická plnoštíhla modelka je z maminej strany Brazílčanka a z otcovej Švajčiarka. Vďaka svojmu sebavedomiu a oblým krivkám pomáha mnohým zúfalým a neistým ženám po celom svete. V roku 2016 moderovala módnu šou vo švajčiarskom meste Luzern, no taktiež sa objavila aj vo videoklipe ku skladbe No Mediocre od dvojice T.I. a Iggy Azalea. Zbožňuje cestovanie a na svojom Instagrame má už cez milión sledovateľov.

 

 

 

 

 

 

Stephanie Viada

Americká 30-ročná plnoštíhla modelka sa preslávila najmä spoluprácami s módnymi značkami, ako Debshops, GS Love či Forever 21. Okrem modelingu pracuje aj ako makeup artista a taktiež vlastní kozmetický salón. Je milovníkom zvierat a sama dokonca kedysi pracovala na veterinárnej klinike. Momentálne ju zastrešuje plus-size modelingová agentúra Natural Models.

 

 

 

 

 

 

Chloe Marshall

Chloe je 27-ročná rodáčka z Anglicka, víťazka Miss Surrey 2008 a finalistka súťaže Miss Anglicko v plus-size kategórii, vďaka čomu sa preslávila nielen v Británii, no taktiež aj mimo nej. Jej cieľom stať sa profesionálnou modelkou sprevádzala túžba pomôcť so sebadôverou všetkým moletkám, ktoré trpia úzkostlivým odsudzovaním vlastného vzhľadu a taktiež zbúrať stereotyp o štíhlom ideály krásy. Spolupracovala už s veľkým množstvom prestížnych modelingových agentúr, no momentálne patrí pod JAG Models.

 

 

 

 

 

 

Ktorá plus-size modelka zo zoznamu ťa zaujala najviac?
Jada Sezer
141 hlasov
Iskra Lawrence
595 hlasov
La'Tecia Thomas
87 hlasov
Ashley Graham
379 hlasov
Candice Huffine
44 hlasov
Tabria Majors
38 hlasov
Lilli Luxe
116 hlasov
Pamela Alexandra
51 hlasov
Stephanie Viada
98 hlasov
Chloe Marshall
433 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.