Freshfem.sk
Lifestyle

Španielsku Miss Universe vyhrala po prvýkrát transrodová súťažiaca

Sympatická Angela Ponce svojím víťazstvom búra predsudky.

3. júl 2018, 20:26
3. júl 2018, 20:26

Pred pár dňami sa v súťaži Miss Universe písala história. Titul španielskej Miss Universe získala po prvýkrát transrodová žena, ktorá zvíťazila v silnej konkurencii súťažiacich a predstaví sa na celosvetovej verzii Miss Universe, kde bude reprezentovať svoju rodnú krajinu.

 

Súťaže krásy pritom už dlhší čas nie sú čisto len o kráse a zbavujú sa aj prehliadok v plavkách, a tak do popredia konečne vystupuje okrem krásy aj charizma, inteligencia či zmysel pre humor. V každej z kategórií Angela Ponce exceluje, vďaka čomu aj triumfovala.

 

 

Na svojom Instagrame po výhre napísala, že odjakživa snívala o zastupovaní španielskych farieb pred celým svetom. Stále len 26-ročná modelka by chcela do celosvetového kola súťaže priniesť myšlienky inklúzie a rozmanitosti, ale neplánuje sa zameriavať výlučne na LGBTQ+ komunitu. Najradšej by bola, keby celý svet pochopil, že diverzita je presne to, čo ľudí robí výnimočných.

 

Do súťaže sa Angela mohla prihlásiť až po roku 2012, kedy Miss Universe Organisation odstránila zákaz pre transrodové súťažiace, avšak Španielka sa stala prvou transrodovou osobou, ktorá titul aj získala. Uvidíme, ako sa jej bude dariť na svetovom fóre.

 

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.