Freshfem.sk
Móda

Gigi Hadid ako modrá mimozemšťanka? Moschino predstavilo kampaň inšpirovanú nelegálnymi prisťahovalcami

Pomaľované modelky v štýlových outfitoch. Aj tak môže vyzerať módna kampaň s myšlienkou.

28. jún 2018, 12:00
28. jún 2018, 12:00

Politika sa už dávno nerieši iba v politike. V poslednej dobe sa do politických záležitostí začali zapájať aj módni návrhári a to prostredníctvom niečoho, čo im ide najlepšie - prostredníctvom módy.

 

Začalo to feministicky ladenou módnou prehliadkou módneho domu Dior a pokračovalo to tematickou kolekciou H&M na podporu LGBTQ ľudí. Jeremy Scott, kreatívny riaditeľ pre Moschino, sa rozhodol podporiť nelegálnych utečencov na americkom území.

 

 

Táto téma je v Spojených štátoch amerických rozoberaná takmer nonstop, odkedy na miesto prezidenta nastúpil Donald Trump. Ten už na začiatku vyhlasoval, že dá postaviť múr medzi USA a Mexikom, odkiaľ prichádza najviac utečencov. 

 

V posledných týždňoch v Amerike berú deti z utečeneckých rodín a zatvárajú ich v takzvaných kempoch. Nie je žiadnou novinkou Trump a jeho stúpenci takýchto ľudí vidia ako čudákov či mimozemšťanov, ktorí do USA nepatria.

 

A presne takým smerom sa nesie nová kampaň Moschino. Jeremy Scott natrel svoje modelky do rôznych farieb a obliekol ich do najnovších kúskov jeho módnej značky. Farba na ich tele má však omnoho hlbší význam, než len ten umelecký. "Čo je to mimozemštan? Konceptom mojej kampane je priviesť pozornosť na hrubé zaobchádzanie USA s "nelegálnymi mimozemšťanmi". Zafarbil som modelky na mojej prehliadke a v mojej kampani aby som otvoril diskusiu o tom, čo to vlastne "mimozemšťan" je - sú oranžový, modrí, žltí, zelení? Záleží na tom? Sú to naši priatelia, susedia, kolegovia, príbuzní a ľudia, ktorých milujeme," napísal Jeremy na svojom Instagrame.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kaia (@kaiagerber),

 

Mimozemšťan slúži ako metafora pre utečencov a táto kampaň hovorí o tom, že by sme pri nich mali stáť v týchto ťažkých časoch. Na farbe pleti nezáleží, tiež sú to ľudia ako my a stretávame sa s nimi každodenne. Nie sú to teda žiadni mimozemšťania a preto by sa k nim najmä americká vláda mala správať adekvátnejšie.

 

Fotky do farebnej kampane módneho domu Moschino zhotovil Steven Meisel, o styling sa postarala Carlyne Cerf De Dudzeele. Vlasy a mejkap mala na starosti obľúbená Pat McGrath spolu s Guidom Palau. V kampani zahviezdila modrá Gigi Hadid, oranžová Kaia Gerber, dcéra legendárnej Cindy Crawford či zelená Rianne Van Rompaey

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.