Freshfem.sk
Zdravie

Fitness blogerka prezradila, koľko jej trvalo vybudovať si svaly. Je za tým tvrdá drina aj sebazaprenie

Mnohí ľudia si v začiatkoch svojej fitness cesty kladú naozaj nereálne ciele. Aký čas v skutočnosti zaberie budovanie svalov?

5. jún 2018, 19:12
zdroj: unsplash.com
5. jún 2018, 19:12

Cass Ollholm je 27-ročná fitness blogerka. Okrem toho, že pracuje ako osobná trénerka a nutričná poradkyňa, je aj autorkou knihy "Čistejšie, zdravšie", ktorá slúži ako návod na zdravé a nizkokalorické recepty. 

 

Na svojom blogu je úprimná a fanúšikov sa nesnaží chlácholiť sľubmi, čo sa žiaľ nedajú splniť. Nie, svaly nezískaš za pár mesiacov v posilňovni. Teda, samozrejme, pokiaľ sa nedopuješ steroidmi a inými nezdravými doplnkami stravy. 

 

Cass tvrdí, že jej pevná postava nevznikla cez noc a tvrdo si ju vydrela. Správnou stravou, denným režimom a cvičením 4-krát do týždňa sa jej podarilo docieliť viditeľné svaly v priebehu 5 rokov. Áno, čítaš správne. Blogerka potvrdzuje, že presne toľko trvá vypracovať si postavu snov poctivým tréningom.

 

 

Nie všetky však túžime po tehličkách na bruchu a celkom by nám stačilo spevniť si pár nepekných partií do plaviek. Preto je asi namieste brať jej päťročný fitness plán trochu s rezervou a tíško jej závidieť dokonalé svaly. 

 

 

„Ľudia mi často hovoria, aké mam šťastie, že mám takú postavu. Vôbec to ale nie je o šťastí. Ide o kombináciu dvoch vecí; tvrdá práca a dôslednosť,hovorí na svojom blogu.

 

Cass tvrdí, že každé ráno vstáva o štvrtej, aby stihla beh. Cvičí 4-krát do týždňa po dobu 45 minút až hodinu. Robí kliky, drepy, brušáky, zdvíha činky, šplhá po lane a ešte omnoho viac.

 

 

S cvičením crossfitu začala pred 5 rokmi a keď to skúsila prvýkrát, cítila sa úplne mimo jej bezpečnej zóny. „Spomínam si, ako som si vravela: 'Do čoho som sa to namočila.' Nemala som vtedy žiadnu silu. Ledva som dokázala urobiť klik," priznáva sa. 

 

 

Obyčajné cvičenie však nestačí. Všetko treba kombinovať s racionálnym stravovaním. Blogerka tvrdí, že odkedy cvičí, zje toho viac, pretože jej svaly potrebujú veľa živín. 

 

 

„Bude to ťažké, budete potrebovať veľa energie, budete sa potiť, plakať a možno aj trochu krvácať, no ten pocit, keď si môžete povedať: 'wow, toto som minulý týždeň nedokázala', za to bude naozaj stáť," povzbudzuje svojich followerov. 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.