Freshfem.sk
Lifestyle

Plus-size modelka Kristy je práve vďaka svojim krivkám úspešná. Motivuje dievčatá k tomu, aby boli so sebou spokojné

Plus-size modelka Kristy nám rozhovore rozpovie niečo o svojej práci, cestovaní a zážitkoch

Kristy je plus-size modelka zo Slovenska, no momentálne žije v Miláne. Zastupuje ju množstvo agentúr, no jej materinská slovenská agentúra je Mix Model Management. Temperamentná Kristy ti v rozhovore predstaví plus-size modeling a momenty zo života, ktoré zdieľa aj na Instagrame.

 

Ahoj, mohla by si sa v krátkosti predstaviť našim čitateľom?
Ahojte, volám sa Kristína Kúdelová a.k.a Kristy. Mám 20 rokov, pochádzam z Bratislavy, ale momentálne žijem v Miláne.

 

 

Ako si sa dostala k modelingu?
K modelingu som sa dostala pred troma rokmi, keď Mix model Management, ako prvý na Slovensku, zverejnil na svojej stránke, že hľadajú plus-size modelky. Môj bývalý priateľ trval na tom, aby som tam poslala fotky. Tak som to skúsila a hneď na druhý deň sa mi ozvali. Tak to celé začalo.

 

 

Mala si niekedy negatívne odozvy z okolia na svoju postavu?
Vždy som mala negatívne odozvy z okolia, a to asi na všetko čo sa dá. Keď som pribrala, tak sa ma všetci pýtali prečo, ako keby som to plánovala, haha. Keď som schudla hovorili, že som bola krajšia plnoštíhla. No ľudia sú takí, treba to brať s nadhľadom. Od malička som bola sama sebou a je to tak dodnes.

 

 

Aká bola reakcia okolia keď sa dozvedeli, že si modelka?

Okolie najskôr nebralo tento typ modelingu vážne, lebo to bolo niečo nové, hlavne na Slovensku. Samozrejme, moja rodina, známi boli radi, že to, čo mi vždy hovorili sa konečne stalo skutočnosťou, bez toho, aby som musela byť ako palička.

 

 

Čo pre teba znamená krása?
Krása je pre mňa prirodzenosť, vytrvalosť a chuť žiť život naplno.

 

 

Mala si momenty, kedy si chcela prejsť z plus-size modelky na bežnú modelku?
Nie, nikdy by som nechcela prejsť na normálny modeling, pretože moje krivky sú časť mňa. Normálny modeling rada prenechám dievčatám, ktoré sú chudučké,  poprípade sa celý život snažia dosiahnuť postavu, akú im agentúra nariadi.

 

 

Myslíš, že sa módny priemysel rokmi mení?
Áno, myslím si to a dúfam, že sa bude naďalej meniť k lepšiemu. Curvy modelky či Donatella Versace, ktorá nebude viac používať kožušiny – to sú pre mňa veľmi pozitívne zmeny v módnom priemysle.

 

 

Je ťažké preraziť na Slovensku ako plus-size modelka?
Áno, je to určite dosť ťažké, rovnako ako aj v Taliansku. Plus-size modelingu velí hlavne Amerika, Nemecko, Anglicko a severné štáty Európy.

 
Cestuješ aj do zahraničia?
Áno, cestujem, doteraz som bola fotiť v Nemecku, Španielsku, Anglicku a v Taliansku.

 

 
Aký je tvoj najväčší modelingový úspech?
Pre mňa, je ten najväčší úspech, keď mi píšu mladé dievčatá ohľadom tohto typu modelingu na Instagrame do directu a pýtajú si odo mňa rady. Myslím, že sú to práve drobnosti, čo robia veci veľkými.

 

Čo máš najradšej na svojej práci?
Na mojej práci milujem to, že mi umožňuje cestovať, nakoľko cestovanie milujem rovnako ako spoznávať nových zaujímavých ľudí.

 

 

Napriek tomu, že si plus-size modelka, tvoja postava je pevná. Znamená to, že aj táto kategória modeliek musí cvičiť a dodržiavať zdravú stravu?
Ja som nikdy nebola chudučká aj keď som od detstva robila veľa športov, napríklad  tenis či futbal, alebo som tancovala. Milujem pohyb, milujem sa hýbať, rovnako veľmi rada cvičím, cítim sa potom oveľa lepšie. Taktiež si myslím, že curvy modelky by mali mať krivky, no netreba to preháňať. Veľa svetoznámych plus-size modeliek hraničí s obezitou a nie je to ani esteticky pekné, ale predovšetkým to nie je zdravé.

 

 

Prezradíš nám svoj najlepší modelingový zážitok?
Môj najlepší modelingový zážitok bol pre mňa otvoriť prehliadku na Bratislavských módnych dňoch jednej curvy slovenskej značky. Som Slovenka, a preto pre mňa znamená veľa posunúť tento typ modelingu na Slovensku o čosi vyššie. V zahraničí môj najlepší zážitok bolo moje prvé fotenie oblečenia V Hamburgu. Prvýkrát som videla ako reálne funguje curvy svet, obrovské štúdio, veľmi veľa personálu, oblečenia. Bolo to vtedy pre mňa ako z filmu.

 

 

Chcela by si ešte niečo povedať našim čitateľkám na záver?
Baby, buďte samy sebou, nepočúvajte reči druhých ľudí. Verte mi, ak ich budete ignorovať, zájdete omnoho ďalej. Užívajte si každý jeden deň a nepreháňajte to so staraním sa o svoju postavu, lebo existujú dôležitejšie veci v živote ako to, či máš o kilo viac alebo menej, či si máš dať pizzu alebo nie. Rob to, čo chceš robiť, pretože žiješ len raz. A maj sa rada, pretože si jedinečná.

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.