Freshfem.sk
Vzťahy

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

Nuda občas navštívi aj tých najzaujímaveších ľudí a najzábavnejšie páry. Prinášame ti tipy, ako si vzťah spestriť aj po rokoch spolužitia.

14. máj 2018, 18:49
zdroj: pexels.com
14. máj 2018, 18:49

Ste s partnerom už nejaký ten piatok a začínate sa spolu miestami nudiť? Máš pocit, že vás vzťah ovláda stereotyp a nič nové ťa s ním už nečaká? V tejto fáze sa v miernejšej či silnejšej podobe ocitne každý, kto žije v dlhodobom, monogamnom vzťahu. My ti prinášame pár tipov, ako aj takémuto spolužitiu opäť dodať šťavu a nestratiť zaľúbenú iskru.

 

1. Randite spolu

 

Myslíš, že randenie je len pre pubertiakov a čerstvých zaľúbencov? Mýliš sa! Aj v dlhodobom vzťahu môžete stále zažívať romantické večery v kine či v príjemnej reštaurácii. Stačí aspoň raz do týždňa vytiahnuť päty z domu a vyjsť do ulíc. Môžete robiť naozaj čokoľvek, dôležité je len to, aby sa program páčil vám obom. Milujete divadlo, hudbu či pohár dobrého vína? Navštívte mestskú činohru, chodte spolu na koncert alebo niekam do baru. Skrátka si urobte chvíľku iba pre seba a užívajte si ju plnými dúškami. 

 

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

 

2. Zažívajte spolu nové veci

 

Nič nedokáže nudu zabiť tak rýchlo ako nový zážitok. Nielenže vás oboch spojí, budete sa mať o čom rozprávať, na čo spomínať, rozšírite si obzory a možno sa niečomu aj priučíte. Ak patríte medzi konzervatívnejšie typy, nemusíte robiť nič radikálne. Celkom postačí, ak vyskúšate novú exotickú kuchyňu alebo navštívite park, kde ste ešte nikdy predtým neboli. Ak ste o niečo akčnejší, môžete spolu absolvovať napríklad kurz lezenia po stene, nový šport či sa začať učiť jeden zo svetových jazyk

 

3. Cestujte

 

A to nehovoríme iba o letných dovolenkách. Super je aj keď vypadnete iba tak niekam na víkend alebo na pár dní. Hory, mesto, turistika či vylihovanie na pláži, výber je iba na vás. Čas, ktorý strávite mimo domova váš vzťah upevní a posunie na úplne novú úroveň.

 

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

 

4. Experimentujte spolu v posteli

 

Misionár sa vám už obom zunoval, no bojíte sa nových vecí? Nemusíte na to ísť zhurta a hneď skúšať kamasútru. Celkom postačí poštekliť vaše vlastné hranice a pomaličky sa posúvať ďalej. Experimentujte pri rôznych sexuálnych hrách, dávajte si výzvy a nehanbite sa podeliť o svoje tajné túžby a sexuálne želania. Nuda v posteli je naozaj zabijak akejkoľvek vášne.

 

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

 

5. Nezabúdajte na prekvapenia

 

Myslíte si, že po takom dlhom čase sa už poznáte úplne dokonalo a nič sa na tom nemôže zmeniť? Nebojte sa prekvapiť jeden druhého. Samozrejme, tým nemyslíme prekvapenia typu, schoval som ti fľašu vína, uvidíme či ju nájdeš. Ide o tie príjemné, pekné maličkosti, ktorými si robíme radosť. Navar partnerke skvelú večeru alebo jej iba tak kúp kyticu ruží. Ona ťa zase možno poteší lístkami na najnovší film od Marvelu či herným večerom

 

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

 

6. Hovorte si, ako sa ľúbite

 

Láska nie je samozrejmosťou nikdy a to ani po rokoch spolužitia. Nezabudnite si preto hovoriť, ako veľmi sa máte radi a ako veľmi si samých seba navzájom vážite. Zdravá citová otvorenosť pomáha budovať dôveru medzi partnermi a navyše sa budete cítiť oveľa viac milovaní. Ak máš pocit, že tvoje emócie sa slovami nedajú vyjadriť, určite nezabúdaj na objatie či nežné bozky.

 

7. Flirtujte spolu

 

Flirtovanie je skvelý spôsob nielen na budovanie sebavedomia, ale aj sexuálneho napätia. Predstavte si, že sa nepoznáte a zvádzajte sa, hrajte sa spolu, nebojte sa byť odvážni a sexi jeden pre druhého. Držte sa za ruky, hádžte na seba neodolateľné pohľady, hovorte si pikantné vtípky a uvidíte, kam až sa dostanete.

 

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

 

8. Nájdite si spoločné hobby

 

Nič nedokáže ľudí zblížiť viac ako vzájomne strávený čas. Najlepšie nejakou užitočnou a príjemnou činnosťou. Zistite, v čom ste obaja dobrí a venujte sa tomu. Viete hrať na hudobných nástrojoch? Založte si spolu muzikálne duo! Vynikáte v písaní? Vymyslite si spoločnú poviedku! Robia vám radosť prechádzky v prírode? Tak vyrazte na turistiku! Všetko záleží iba od vás, vašich talentov a zručností. 

 

9. Neobmedzujte sa

 

Úplný zabijak vzťahu je, ak sa v ňom jeden cíti uväznený a obmedzovaný. Skutočná láska vyzerá úplne inak a mala by ti práve naopak, poskytovať pocit slobody. Zbytočné žiarlivostné scény, keď ide tvoj frajer na pivo s kamošmi skutočne nikomu nepomôžu a vzťah iba zbytočne komplikujú. Skús mu dôverovať a nevidieť za všetkým hneď zámienku na neveru. 

 

Podobne to však platí aj pri väčších rozhodnutiach. Chceš odísť na leto do iného mesta alebo si vyskúšať Erazmus v zahraničí? Tvoj partner by ti určite nemal brániť v uskotočňovaní tvojich snov, môžu byť síce tvrdou skúškou pre oboch, no v konečnom dôsledku pomáhajú v budovaní vzájomnej dôvery a blízkosti.

 

Mení sa tvoja láska na stereotyp? Tipy, ako tomu zabrániť a bojovať proti nude

 

10. Trávte čas s kamarátmi

 

Zabudol s kvôli partnerovi na partiu a miesto večerov s kamošmi sedíš s frajerom doma? Jasné, aj takéto dni sú super, no občas by si sa mal ísť vyventilovať aj medzi iných ľudí. Zabránite tým takzvanej ponorkovej chorobe a vyčistíte si hlavu. Dohodnite si z času na čas stretko s priateľmi a oddýchnite si od seba. Po prípade môžete ísť spolu a odreagovať sa od stereotypu domova.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.