Freshfem.sk
Móda

Fotograf jej pochválil postavu, až keď odpadla od hladu. Modelka skritizovala šialené požiadavky, s ktorými sa v branži stretla

Keď jej raz povedali, že je príliš veľká do kožených nohavíc, rozčúlila sa a s klasickým modelingom sekla.

2. február 2018, 16:31
zdroj: Instagram/charlihoward
2. február 2018, 16:31

Hovoriť štíhlym ženám, ktoré túžia po kariére modelky, že sú tučné, môže mať fatálne dôsledky. Našťastie, pre Charli Howard to nakoniec neskončilo dramaticky. Mladá žena síce takmer skoro nič nejedla a na jednom fotení odpadla, no v takomto životnom štýle nemienila ďalej pokračovať a zistila, že žiarivá kariéra jej za to nestojí. Okrem toho sa rozhodla o svojich negatívnych zážitkoch z tvrdého modelingového sveta prehovoriť, čím si vyslúžila rešpekt.

 

Vata napustená pomarančovým džúsom a jablko. Aj to bolo kedysi súčasťou jedálnička nádejnej modelky Charli. Niežeby sa modelingu nevenovala i dnes, no nachádza sa už v trochu inej kategórii. No vôbec neľutuje. Pretože, keď začínala s klasickým modelingom, neustále sa stretávala s požiadavkou, aby schudla. Napriek cvičeniu počas celého týždňa a hladovania. To sa jej aj vypomstilo, keď počas jedného fotenia od hladu odpadla. Nikdy však nezabudne na slová fotografa, keď ju preberal. „Ale vyzeráš skvele,“ povedal jej.

 

 

S váhou sa pritom trápila už od puberty. Chcela byť ultratenká, s kamarátkami sa navyše hecovali a hľadali podporu iných dievčat na proanorektických fórach. V modelingovom priemysle tiež musela znášať požiadavky na to, aby schudla. Za úlohu dostala napríklad schudnúť viac ako 2 centimetre v bokoch. Lenže jedného dňa sa všetko zmenilo. Písal sa rok 2015 a Charli pracovala už šesť rokov v modelingu, počas ktorých často hladovala.

 

Práve sa vracala z fotenia zo Štokholmu, keď jej volal agent. „Mali sme rozhovor a máme pocit, že to nefunguje. Škandinávsky klient povedal, že si príliš veľká na to, aby si sa zmestila do (kožených) nohavíc. Jednoducho nikdy nebudeš dostatočne štíhla,“ povedal jej. Pri výške 172 centimetrov nosila veľkosť 34 až 36. Charli preto ostala naštvaná a verejne skritizovala modelingový priemysel i svoju dnes už bývalú agentúru. 

 

„Už viac nedovolím, aby ste mi diktovali, čo je zlé na mojom vzhľade a čo potrebujem na to, aby som bola krásnou (stratila pár centimetrov v bokoch) v nádeji, že mi nájdete prácu,“ napísala na sociálnu sieť a nevedomky si tak otvorila bránu k ďalším možnostiam. Vo svete, ktorý je čoraz viac citlivejší na prehnanú štíhlosť modeliek, získala uznanie aj nové ponuky.

 

Dnes už nie je modelkou, ale úspešnou modelkou. Nová agentúra, ktorá nekladie prísny dôraz na štíhlosť, jej vybavila prácu v New Yorku. Stala sa tiež tvárou trendu zameraného na pozitívny prístup k telu, ktorý oslavuje jeho rozmanitosť, od farby pleti až po tvary. Konkrétnu podobu mu dala vďaka projektu All Woman Project, kde chce ukázať, že všetky ženy sú krásne. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 8 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
8 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
TvojaBabka2. február 2018, 18:36

"Už viac nedovolím, aby ste mi diktovali, čo je zlé na mojom vzhľade a čo potrebujem na to, aby som bola krásnou (stratila pár centimetrov v bokoch) v nádeji, že mi nájdete prácu" Keď si modelka tak jasné, že ti vravia ako máš vyzerať aby si dostala prácu. Veď to je tvoja práca. To je ako keby vyhodili java developera, lebo nevie pracovať s objektmi a on by vyplakával, že nedovolí aby mu niekto diktoval, čo sa mučí učiť v nádeji že dostane prácu. Nájdi si normálnu prácu keď nechceš aby súdili tvoj výzor!!! Preto niekto robí za pokladňou a nie modelku, lebo sa na to výzorovo nehodí!

11 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
benco2. február 2018, 19:04

No ale najchudsia nieje :D to sa musi jej povodnej agenture nechat

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lenina2. február 2018, 23:20

Pokud v té době (než přestala žrát vatu s džusem) nosila velikost 34-36, což odpovídá XS-S, taky byla dostatečně hubená nemyslíš?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Markéta Hančová6. február 2018, 3:12

Tak nevím,ale jestli musela jíst jen vatu s džusem a jablko,aby měla velikost 34-36 (což jsem měla já před porodem a to jsem jedla více než ostatní),tak ji jen někdo rozumný (rozuměj rodiče) měl říct,že klasická modelka z ní fakt nebude. A nemusela omdlivat z hladu.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Matúš Ondrušek3. február 2018, 0:11

ja chcem byť kozmonaut, o vesmíre síce neviem nič, ale snáď mi nebude niekto diktovať čo mám vedieť

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Baf3. február 2018, 18:19

no ale masňučká je, táto isto necvičí každý deň... každopádne, keď nechcela aby niekto komentoval jej telo, asi sa nemala stať modelkou (y)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yolo3. február 2018, 13:29

Dnes už nie je modelkou, ale úspešnou modelkou. Na vytvorenie tak sofistikovanej a hlbokej myšlienky je potrebná veľká dávka originality a čistá myseľ. Refresher ide ze dna

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
benco8. február 2018, 15:50

Akej hlbokej myslienky? Ze clovek je pekny aj ked je tlsty? Videl si wall-e hadam

0 Odpovedať · Nahlásiť