Freshfem.sk
Móda - Doplnky

Ponožky neplnia len praktickú funkciu, ale aj estetickú. Sú plnohodnotným módnym doplnkom, ktorý ti vytvorí ikonický look

Naber odvahu, ukáž svoje ponožky a vyraz do ulíc.

31. január 2018, 12:53
zdroj: instagram.com/thevintagepoint_/vikyandthekid/klarabellle
31. január 2018, 12:53

Móda je premenlivá veda a to, čo by sme ešte prednedávnom považovali za poriadne faux pas, je dnes módny megatrend. Určite si mnohé z vás spomínajú na zlaté rady stylistov, podľa ktorých boli sandále a viditeľné ponožky/pančuchy poriadnym a najmä neželaným trapasom. Dnes to však už neplatí a táto kombinácia valcuje najočakávanejšie prehliadky počas týždňov módy, ulice svetových metropol aj červené koberce na odovzdávaniach cien.

 

Caroline Daur (na prvej foto s Tamarou Kalinic) vie, ako na ponožkový trend, čoho výsledkom je bezchybný look

 

 

Ďalšie ponožky a ich majiteľky zachytené v uliciach, no my odporúčame počkať si na teplejšie počasie

 

 

 

 

 

 

Tento trend je tu s nami už istý čas a za tú dobu si ho osvojili napríklad Gucci, Fendi, Erdem, Tommy Hilfiger, Ted Baker či Dolce & Gabbana a s nimi aj módne ikony ako Caroline Daur, Alexandra Lapp, Darja Barannik či Micah Gianneli. Avšak toto je stále len veľmi úzky zoznam, pretože ten skutočný siaha až k fast fashion reťazcom. A tak jednoduché biele, ale aj farebné ponožky v lodičkách a sandáloch môžeš vidieť tiež na stránkach dostupnejších značiek - napríklad Zary, ktorá má na predaj aj niečo takéto.

 

Na čo si však kupovať lodičky s našitou ponožkou, keď si môžeš kúpiť hoci aj desať štýlových ponožiek a hocikedy ich podľa nálady prestriedať, prípadne úplne vynechať? Takže si radšej k sandálkam alebo lodičkám dokúp zaujímavé ponožky podľa vlastnej preferencie, pričom na výber máš vlnené, športové aj elegantné (tylové, trblietavé, zamatové, vinylové, čipkovanéfishnet, s aplikáciami aj s infantilným volánikom).

 

Micah Gianneli sa extravagancie rozhodne nebojí a k výrazným žltým ponožkám zvolila metalické sandálky na hrubej platforme

 

Micah tentokrát vo verzii na teplejšie obdobie a v ponožkách, aké má v ponuke aj Asos

 

Ďalšou milovníčkou viditeľných ponožiek je napríklad bývalá modelka a súčasná blogerka Viktoria Rader

 

 

 

 

Ponožkový ošiaľ sa, samozrejme, netýka len obuvi na vysokých opätkoch, a tak vykúkajúce ponožky útočia tiež na tenisky, mokasíny, členkové čižmy a gumáky.

 

 

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.