Freshfem.sk
Lifestyle

Ikonická herečka Catherine Denevue sa nebojí riešiť otázku práv mužov. Dnešný feminizmus sa podľa nej vymkol spod kontroly

Najprv feministka, teraz pravá dáma. Francúzska herečka vymenila kabát a nepodporuje novú kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu s názvom Time's Up.

13. január 2018, 14:56
13. január 2018, 14:56

Sexuálne obťažovanie na pracoviskách sa v posledných rokoch stalo veľmi populárnou témou, hlavne pre ženy, ktoré sa hlásia k feministkám. Pre mnohé celebrity platí pravidlo, kto nie je feministka, nie je žena. To je dôvod, prečo vznikla ďalšia, veľmi nákladná kampaň s názvom Time's Up na čele s úspešnou a sympatickou herečkou Emmou Watson, či s herečkou Evou Longoriou. Avšak podľa krásnej herečky Catherine by mala skončiť kriminalizácia mužov a túto kampaň nepodporuje.

 

 

„Znásilnenie je zločin, no nevinné flirtovanie nie, mnohé ženy posudzujú aj nevinné flirtovania ako zločin, nerozlišujú mužov,“ prehovorila Catherine pre francúzsky magazín LeMonde. Podľa Catherine sa my ženy o silné postavenie ženského rodu pod zásterkou domáhania ženských práv nevedome oberáme, pretože skĺzavame do extrémov a paušalizovania.

 

 

Pravdou ostáva, že neodbytné či neohrabané snaženie sa mužov nás zviesť ešte nerobí z nich zločincov alebo úchylné zvery. A niekedy to lichotí nejednej z nás.

 

 

Avšak nemôžeme zabúdať na jeden dôležitý fakt. Naše čierno-biele videnie nás stavia do postavenia "chuderiek" a večných obetí, čím nás vracia do éry pár storočí dozadu, kedy nebola sloboda prejavu, ani sexuálna revolúcia.

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 2 komentáre
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Yolo13. január 2018, 16:10

Dobre napísané, to sa na refresheri často nevidí

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pavel Verner9. apríl 2018, 17:58

Catherine Denevue má u mě tu nejhlubší úctu. Jednak za svou práci co se týče kinematografie, a druhak za svou práci co se týče dekriminalizace mužů, za což (jak je zasvěceným známo) dostala od feministek solidní rychtu a od radikálních feministek (feminoteroristek) dokonce padaly na její hlavu i nějaké ty výhružky (UTFG než mi začnete psát že to není pravda). A v neposlední řadě, je to i ve svém věku neuvěřitelně krásná, šarmantní a sympatická dáma. :)

0 Odpovedať · Nahlásiť