Freshfem.sk
Krása

Aj ženy s Downovým syndrómom majú na to, aby sa zúčastnili na súťaži krásy. Mikayla to dokázala a očarila celý svet

Súťaž krásy v Minnesote ukázala, že takéto podujatia nemusia byť povrchné.

28. november 2017, 16:46
28. november 2017, 16:46

Súťaže krásy nemusia byť len o jednotvárnej kráse a dokonalých mierach. Môžu byť aj ukážkou toho, že svoje sny si chce a dokáže splniť i človek so špeciálnym potrebami. Vďaka tomu sa do dejín zapíše americká súťaž krásy Miss Minnesota. Na nej sa o korunku uchádzalo aj dievča s Downovým syndrómom. A hoci nevyhralo, stalo sa miláčikom organizátorov, publika i divákov a vie už o ňom takmer celý svet.

 

Mikayla Holmgrenová sa stala prvou ženou s Downovým syndrómom, ktoré sa kedy zúčastnilo na súťaži Miss v USA. Organizátori tak ukázali, že prelomiť ľady sa dajú aj na takýchto, pre mnohých povrchných akciách. Lenže vďaka 22-ročnej Mikayle súťaž povrchná rozhodne nebola. 

 

 

Mimochodom, v rámci súťaží krásy to nebola jej premiéra. Už v roku 2015 sa zúčastnila na Minnesota Junior Miss Amazing, túto súťaž aj vyhrala. Predtým skúšala šťastie aj na Junior Miss Amazing v Los Angeles.

 

Mikayla je podľa mnohých okúzlujúcou osobou s vyžarovaním, podľa riaditeľky súťaže krásy v Minnesote ktokoľvek už po piatich minútach strávených s ňou zistí, že je správny človek. Mikayela však zdôrazňuje, že ju nedefinuje Downov syndróm

 

 

Súťaž krásy v Minnestote síce nevyhrala, ale aj tak na seba strhla azda najväčšiu pozornosť. Odniesla si aj dve špeciálne ocenenia - Spirit of Miss USA a Director’s Award. 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.