Freshfem.sk
Vzťahy

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

Žiadneho lovca predsa nebaví, keď sa jeho korisť hneď chytí do pasce.

13. november 2017, 18:36
zdroj: unsplash.com
13. november 2017, 18:36

Sú typy žien, ktoré neustále vyhľadávajú “zlých”chlapcov. Baví ich na tom práve tá vášnivá hra, ktorá ich citový život jemne okorení, no väčšinou sa to nikdy nezavŕši šťastným koncom. Tak ako existujú tieto ženy, večne priťahované takzvanými alfa samcami, alebo mužmi, v ktorých jednoducho nikdy nenájdu istotu, tak sú tu aj chlapi s veľmi podobnou úchylkou. 

 

Milujú mrchy. Dajme im tento pracovný názov. V našom ponímaní ženy, ktoré sú si vedomé svojich kvalít, veľmi atraktívne šelmičky, za ktorými sa otočí nejeden “nešťastník” a ktoré neskočia na každé milé slovo. Tie “alfa” ženy, ktoré si neustále nachádzajú nejaké správy od ctiteľov, pozvania na rande, a ktoré s tebou síce pôjdu možno aj na kávu, no keď im dáš pocit priveľkého záujmu, jednoducho zmiznú. Neodpíšu. Nezavolajú späť. A prečo muži milujú tieto mrchy? 

 

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

 

Psychologický jav - som muž, som lovec

 

A žiadneho rybára nebaví, keď je rybička hneď chytená na udičku. Nazvime to hra na mačku a myš. Ten pocit, keď už ju má skoro v pazúroch, no ona vždy nejak šikovne unikne a v ňom sa znásobuje chtíč, získať ju. Jednoduchá matematika. Vždy chceš to, čo nemáš. Mrchy toto vedia, no niekedy je ich odolávanie nevedomé. Všimla si si, že najviac sa ťa snažia dostať muži, ktorých ty odmietaš? Samozrejme, občas je to aj tým, že sa ti daný jedinec nepáči. Rajcuje ich to a tí odvážnejší skúšajú a skúšajú, až kým im taká mrcha napríklad nezlomí srdce, alebo ak ju predsa len dostanú, prestane ich baviť. Nuž, aj takéto príbehy píše život mrchy. Poďme ďalej. 

 

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

 

Ignorácia 

 

Mrchy nie sú “poslušné” dievčatká. Nebudú na teba čakať doma s uvarenou večerou, majú okolo seba dostatočný počet známych, ktorí jej vypĺňajú voľný čas a majú dokonca aj koníčky. A to lovca môže niekedy neskutočne štvať. Mala by sa venovať jemu a nie mu večne prekladať schôdzky, pretože práve na neho nemá čas. Ide na kone, ide na kávu, na pole dance alebo podobnú "srandu". Muž sa opäť snaží dobyť jej pevnosť a dostať sa až za hradby. Samozrejme, každý máme svoju trpezlivosť a keď pohár pretečie aj tomu najbojovnejšiemu samcovi, odíde so sklopenými ušami. 

 

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

 

Inteligentné aj vtipné

 

Dajme tomu, že naša vzorka mrchy je ešte aj rozhľadená, zdravo inteligentná a príjemne vtipná. V kombinácii s atraktívnym výzorom je to naozaj vražedná kombinácia. Avšak takáto žena nebude strácať čas len tak s hocikým. A preto by si mal každý muž zvážiť, či má vôbec tie “gule” na to, takúto mrchu získať. 

 

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

Žiarlivosť

 

Mnohí tvrdia, že vo vzťahu by si dvaja ľudia mali veriť a na žiarlivosť nie je miesto. Ževraj škodí, nabúrava dôveru medzi partnermi a bla bla… Zdravá štipka žiarlivosti vzťah určite nepokazí, práve naopak. Ľudia zvyknú tvrdiť, že potrebujú istoty, avšak keď ich majú, väčšinou sa začnú nudiť. Zrazu sú si veľmi istí a chvíľu sa možno cítia aj komfortne, avšak po čase začnú vyhľadávať adrenalín či vzrušenie a možno aj v prítomnosti tretej osoby. Čo sa týka našej mrchy, na ňu muži rozhodne žiarlia. Minimálne tí, ktorých si pustila do svojej osobnej zóny. A to ich samozrejme priťahuje na nej ešte viac. Je to potvora, darmo. 

 

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

Nie je mrcha ako mrcha

 

Samozrejme, nie každá žena, ktorá kedy o teba nemala záujem, alebo ti neodpísala na správu je teraz zaručene mrcha, aj keď v každej z nás taký malý kúsok z nej predsa len je. Mrchy vedia byť veľmi dobré dievčatá, rodinne založené a keď si získaš ich srdce, možno ti budú aj do konca života variť teplú večeru. Ide len o to, či vás to vzájomne bude baviť :)

 

Sú ženy, ktoré svojím správaním privádzajú mužov do šialenstva. A prečo tieto “mrchy” aj napriek všetkému tak milujú?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 16 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
16 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
medino13. november 2017, 19:48

Nie, muzi mrchy nemiluju, ...maju ich iba na šukanie... lebo nic ine sa s nimi ani robit neda, a nepocitame s nimi ani do buducna... Milujeme vsak uplne ine zeny, ...zeny ktore nerobia zo seba sproste pi.ce... milujeme zeny ktore nam daju pocitit, co pre nich naozaj znamename, a my im to tri krat vratime...

29 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
budovi14. november 2017, 17:55

a preto malo parov na svete zaziva bezhranicnu/bezpodmienecnu lasku...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lacko borbely13. november 2017, 20:34

Vy pane.. si zasluzite medailu :) real mvp , dobre napisane..Este by som doplnil, ze pravy muzi v skutocnosti nemaju najmensi zaujem o mrchy.

7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jaypiseblog13. november 2017, 21:33

Bavil som sa celá čas, čo som to čítal 😀

A už vidím, že to rozprúdzuje diskusiu o pravých mužoch😂 O to lepšie.

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
sumi8114. november 2017, 16:15

uplne zbytrocny clanok.. Gratulujem autorke k objaveniu kolesa, stacilo si precitat v podstate rovnaky blabol rozpisany v XY formach v XY dalsich periodikach.. ach.. :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Maximus14. november 2017, 9:24

Medino, ženu mrchu(krásnu, inteligentnú, nezávislú) môže mať iba chlap ktorý má gule a veľa sebavedomia, slabosi ich môžu nazvať "sprostými pi*ami". Ide o ženu, ktorá je nezávislá a aj sa tak správa, čo nejedného môže dohnať do šialenstva. Že má iné záujmy, koníčky a známych neznamená, že jej na Tebe nezáleží a pod. Akonáhle sa jej dostaneš pod kožu, rozpútaš hru, ktorá nemá konca a svojim rovnako nezávislým postojom držíš vzťah stále v intenzívnom tempe. Chce to len štipku inteligencie a fantázie, za ktorú sa odvďačí nevšednými zážitkami. Je s ňou zábava a aj po niekoľkých rokoch život s takouto ženou nie je stereotyp a´la ňuňu macko... Skrotil som takú, hoci si myslí, že ona skrotila mňa a všetkým, čo sa o takúto mršku snažia, držím palce aby to zvládli so cťou.

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
budovi14. november 2017, 17:56

a ako rozpoznas taku zenu?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka14. november 2017, 11:34

Odkedy krásna, inteligentná a nezávislá znamená mrcha? Mrchy sú tie zakomplexované, ktoré niekedy neoplývajú ani jednou z týchto vlastností :D Sú mrchy (jednoducho zlí ľudia, častokrát neskutočne zakomplexované) a potom ženy ktoré o sebe tvrdia že sú mrchy (nie zlé, ale oveľa viac zakomplexované) - to sú tie, ktoré majú buď priveľa pozornosti z okolia a v minulosti si vybrali rovnakého zakomplexovaného kreténa, tak si sľúbili že už nikdy nikomu nepodľahnú, lebo nechcú byť ony tie zraňované tak zraňujú prvé. A potom tie ktoré naopak majú nedostatok pozornosti a tieto komplexy si vybíjajú tam kde môžu, ponižujú toho chudáka čo má o nich aj napriek tomu záujem.

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Maximus14. november 2017, 12:13

Čítal si článok vyššie? Odporúčam. Reagujem výhradne na článok, ty tu vypisuješ o mrchách v svojom ponímaní, čo je mimo misu...

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka14. november 2017, 12:36

"V našom ponímaní ženy, ktoré sú si vedomé svojich kvalít, veľmi atraktívne šelmičky, za ktorými sa otočí nejeden “nešťastník” a ktoré neskočia na každé milé slovo." V čom som to zle pomenoval? Prehnane sebavedomé zakomplexované ženy. Nechcem uraziť autorku, ale častokrát keď počujem ako ženy vysvetľujú čo vlastne chlapi milujú, tak ma rozbolí hlava.

Všetci poznáme tie články typu ala cosmopolitan, bravo, nový čas pre ženy, diva.sk atď... väčšinou tam sedia za klávesnicou ženy s nadváhou, gélovými nechtami pestrých farieb a vzorov, s tigrovanou kabelkou, mgr z odbrou sociálna práca (a pod.) a mizernými vzťahmi, a tento typ aj radí svojim kamarátkam ako "si vychovať" chlapa.

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Maximus14. november 2017, 13:34

Aha, takže je to o chápaní písaného textu. Snáď sa nechceš pasovať do hlavnej role každého článku. Možno keby si čítal sústredenejšie tak by si vnímal myšlienku tak ako je napísaná. Časť chlapov, ktorí takéto ženy potrebujú by si neaplikoval na všetkých chlapov a nevypisoval tu o cosmopolitane a pod...

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
medino14. november 2017, 11:33

Maximus, myslis ze vztah ma byt o nejakom kroteni toho druheho? Opytaj sa zien aky maju nazor na krotenie muzov v podobnej situacii :) Ak je raz niekto je.bnuty, arogantny, povrchny, nezodpovedny alebo povysenecky, a je jedno ci ide o muza alebo zenu, tak myslis ze niekoho bavi krotit ho a este to nazyvat vztahom? Inak, myslim si ze pod oznacenim mrcha si asi kazdy predstavuje nieco ine, preto su aj nase pohlady asi odlisne :) P.S: zena nemusi byt automaticky mrcha, aby nebola stereotypnou v zmysle ňuňu macko, bobko, milacik... Su zeny ktore niesu zbytocne presladene a o tom to je. P.S2, ak si mi chcel naznacit ze som slaboch, tym ze som hore napisal ze su sproste p.ce, tak ta nepotesim, lebo ja som ich takto neoznacil, len som konstatoval ze su aj take ktore ich zo seba proste robia... tak ako aj muzi robia niekedy zo seba sprostych koko.tov :)

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Maximus14. november 2017, 12:20

Myslím, že si to zobral príliš osobne. Ak som sa Ťa dotkol, tak prepáč. Reagujem výhradne na článok a význam, ktorý niesol, nehádžem všetkých do jedného vreca. To čo si kto predstavuje pod slovom mrcha je irelevantné vzhľadom k obsahu článku, špeciálne druhý odstavec. Pekný zvyšok dňa Ti prajem.

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
medino14. november 2017, 16:13

Maximus, reagoval si na clanok a taktiez si reagoval aj na moj prvy koment,..a na to som reagoval zase ja.. co je uplne v poriadku, takze sa neopakuj v kazdom svojom komente ze reagujes iba na clanok :) Co sa tyka nejakeho urazania sa na webe, tak tento level som este nedosiahol, a myslim ze ani nikdy nedosiahnem, takze bud v pohode, neurazil si ma. A ano vyznam slova mrcha vnimame asi kazdy inak :) Mrcha je clanku viacmenej opisovana ako pozitivna osoba, preto si sa nechal tak uniest, co je v poriadku, no v praxi je mrcha je.bnuty a zakomplexovany clovek ktory ani nevie co chce, a ak to vie, tak ide na to najhlupsim sposobom aky existuje.., zdoraznujem je jedno ci sa jedna o zenu alebo muza.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Denisa M.14. november 2017, 9:39

hahaa :D gratulujem!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Maximus14. november 2017, 9:55

Ďakujem, pekný článok, usmievať som sa pri jeho čítaní musel celý čas :)

0 Odpovedať · Nahlásiť