Freshfem.sk
Móda - Oblečenie

Moschino predáva igelitový obal na bielizeň z čistiarne v podobe šiat za 730 dolárov

Spôsob, ako môžte zakryť špinavé oblečenie.

9. november 2017, 11:27
zdroj: instagram.com/Moschino
9. november 2017, 11:27

Na to, že na móle často vidíme nepraktické modely na nosenie v reálnom živote, sme si už zvykli. Väčšina z nich je aj tak vytvorená pre módnu show a do predaja sa ani nedostane. Taliansky módny dom Moschino však prišiel s totálne nenositeľnou vecou, ktorú v prípade zájmu pokojne kúpiš za 730 dolárov

 

Moschino predáva igelitový obal na bielizeň z čistiarne v podobe šiat za 730 dolárov

 

Značka Moschino je známa svojimi extravagantnými, infantilnými, farebnými a občas šialenými kúskami. Zatiaľ čo ikonické kabelky v tvare poskladanej koženej bundy, kryty na mobily v tvare medveďa a šaty s potlačou Disney postavičiek sú veľmi obľúbené a môžeme v nich vyjsť na ulicu, pár kúskov z ich kolekcie na jeseň/zimu 2017 je trošku cez čiaru. Okrem transparentného vaku na oblečenie do čistiarne, ktoré sa dá obliecť ako šaty, kolekcia obsahuje aj šaty z materiálu divadelnej opony, klobúk v tvare poklopu na smetný kôš alebo šaty z odpadkov. Kolekcia na jar/leto 2018 má tiež svoje "highligthy". Nájdeš tam napríklad šaty inšpirované kyticou kvetov aj s papierovým balením, šaty v tvare gule z fialových pierok, ktorá je zdobená motýľmi a viacero kúskov s tématikou My little pony.

 

 

Uletený kúsok obalu z čistiarne v súčasnosti predáva spoločnosť Browns Fashion. Na svojom webe ho opisuje ako polyesterový, znovu použiteľný plastový vak bez rukávov a zapínania, ktorý nie je vhodný na suché čistenie či pranie. Potlačou na šatách je text "We love our costumers" alebo "Free pick up&delivery".

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @veumagazine_,

 

Súčasným kreatívnym riaditeľom módneho domu je Jeremy Scott. Stal sa ním v októbri 2011 a vybrali si ho na základe rovnakého prístupu k móde, ako mal samotný zakladateľ značky Franco Moschino. Okrem inovatívnych, farebných, niekedy excentrických návrhov obaja vnímajú módu formou protestu a kolekcie sú často kritikou módneho priemyslu. A čo ste možno nevedeli, talianska výslovnosť názvu je mos-kee-no [moski:no], pričom väčšina ľudí používa anglické mos-chi-no.

 

 

Celú kolekciu a módnu show si pozrieš tu:

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.